لطفا با ارسال پیشنهادات و انتقادات خود، ما را در بهبود و ارتقاء ابرسلامت یاری نمائید.

به بهترین پیشنهادات یک عدد ربع سکه جایزه داده خواهد شد.

رابطه جنسی و بیماری های قلبی در مردان

رابطه جنسی و بیماری های قلبی در مردان

رابطه جنسی یکی از بخش های مهم زندگی هر انسانی است که می تواند بر سلامت جسمی و روحی او تاثیرگذار باشد. بسیاری از افرادی که در سنین بالا دچار بیماری های قلبی عروقی می شوند تغییراتی را در کاهش لذت جنسی مشاهده می کنند که به دلیل کاهش خون رسانی به اندام های جنسی مردان و کاهش حالت نعوظ اتفاق می افتد. از بین بیماری ها، فشارخون، دیابت و افسردگی نیز می توانند باعث تداخل و کاهش میل جنسی شوند.

داروهای مورد استفاده در بیماری های قلبی عروقی هم می توانند در تمایلات جنسی و ایجاد حالت نعوظ اختلال ایجاد کنند. با همه این توصیفات به هیچ عنوان نباید مصرف داروهای خود را کم یا رها کنید. بهتر است در این موارد با پزشک خود مشورت کنید. پزشک با تعویض داروها و یا تنظیم دوز داروها مشکلات شما را برطرف خواهد کرد. پس از انجام عمل بای پس عروق قلبی بازگشت به فعالیت های جنسی نسبت به سایر فعالیت های روزمره مانند کار و خانواده سخت تر است. ناراحتی بعد از عمل، کاهش اعتماد به نفس و اضطراب از مشکلاتی است که معمولا بعد از انجام عمل قلب ایجاد می شود اما افرادی که در برنامه های توانبخشی و مشاوره های روانشناسی بعد از عمل شرکت می کنند، معمولا مشکلی در مورد مسائل جنسی ندارند و زودتر به فعالیت های جنسی عادی خود بر می گردند.

در حالی که تحقیقات نشان داده است حملات قلبی در طول فعالیت های جنسی بندرت اتفاق می افتد اما ترس از داشتن فعالیت جنسی بعد از عمل قلب، ترس از مرگ و یا بروز حمله قلبی در حین فعالیت جنسی از مشکلاتی است که ذهن افراد مبتلا به بیماری های قلبی را به خود مشغول می کند. بسیاری از افراد به دلیل این ترس ها معمولا از انجام فعالیت های جنسی خودداری می کنند و همین امر می تواند بر زندگی و روحیه آن ها و زندگی خانوادگی شان تاثیر منفی داشته باشد.

حرکت رو به جلو

فعالیت جنسی برای بسیاری از افرادی که دچار بیماری های قلبی عروقی هستند، مشکلی ایجاد نمی کند اما بسیار مهم است که در مورد مشکلاتی که در هنگام فعالیت جنسی برای شما پیش می آید با دکتر خود مشورت کنید. افرادی که دارای شرایط پر خطر هستند مانند فشار خون بالا، آنژین صدری ناپایدار و دیگر مشکلات قلبی پیشرونده باید تا درمان کامل و ایجاد حالت پایدار سلامتی از فعالیت های جنسی اجتناب کنند.

بازگشت به زندگی

در این قسمت به ذکر چند نکته که می تواند در لذت بردن از فعالیت های جنسی به شما کمک کند اشاره می کنیم:

  • زمانی را برای فعالیت جنسی انتخاب کنید که هر دو آرامش داشته باشید. در هنگام خستگی و ناراحتی از انجام فعالیت های جنسی خودداری کنید.
  • یک محل آرام، صمیمی و خصوصی را برای انجام فعالیت جنسی تان انتخاب کنید. اتاق خواب خصوصی شما می تواند بسیار راحت و آرامش بخش باشد.
  • داروهایی که لازم است قبل از فعالیت جنسی مصرف نمایید، فراموش نکنید.
  • قبل از انجام فعالیت جنسی، خود و شریک جنسی تان را آماده کنید. صحبت کردن و آرامش بخشیدن به هم می تواند در شروع یک فعالیت جنسی بسیار کمک کننده باشد.
  • در مورد مشکلات خود با همسرتان صحبت کنید. صحبت کردن در مورد مشکلات باعث می شود همسرتان بیشتر شما و مشکلاتتان را درک کند. 
  • از روانشناسان و پزشکان برای داشتن فعالیت جنسی لذت بخش تر استفاده کنید.