لطفا با ارسال پیشنهادات و انتقادات خود، ما را در بهبود و ارتقاء ابرسلامت یاری نمائید.

به بهترین پیشنهادات یک عدد ربع سکه جایزه داده خواهد شد.

1 - این سایت از قوانین جمهوری اسلامی ایران تبعیت می کند.
2 - ابر سلامت سامانه‌ای است که برای سلامت شما طراحی شده است، بنابراین از ارائه مطالب سیاسی، اظهارنظر درباره افراد و ارائه تحلیل های سیاسی جداً خودداری نمایید؛ در غیر این صورت دسترسی كاربر برای همیشه به سایت قطع خواهد شد.
3 - هر کاربر تنها حق انتخاب یک نام کاربری را دارد و در صورت فعالیت با بیش از یک نام، حساب کاربری وی محدود و یا حذف خواهد شد.
4 - عضویت در ابر سلامت به معنای پذیرفتن قوانین آشکاری چون رعایت حریم خصوصی، برخورد محترمانه با دیگران، رعایت صداقت در تعاملات و اصولی از این دست خواهد بود؛ همچنین بعد از اتمام فرآیند عضویت، اطلاعات شما با رعایت اصول امانتداری ذخیره خواهد شد.
5 - کلیه اطلاعات ثبت شده اعم از: ایمیل، شماره تماس، اطلاعات پزشکی و غیره چه در هنگام ثبت نام و چه در هنگام فعالیت، نزد « ابر سلامت » محرمانه باقی خواهد ماند و این اطلاعات در اختیار شخص ثالثی قرار داده نخواهد شد، مگر با حکم کتبی از مراجع قضایی و نهاد‌های مسئول.
6- هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد.
7 - تمامی تماس‏های الکترونیک با ابرسلامت بصورت محرمانه نزد مدیریت وب سایت ثبت می‏گردد و هرگونه تهدید و اقدام به هک یا آسیب رساندن به وب سایت و کاربران آن، پیگرد قانونی خواهد داشت و منجر به بسته شدن حساب کاربری خاطیان خواهد گردید.
8 - توجه داشته باشید که قرار دادن عکس های کاربری تحت نام ها و تصاویر سیاسی، غیر اخلاقی، افراد منفور، کلمات رکیک و در مجموع خلاف شئونات اخلاقی و مذهبی به هیچ عنوان مجاز نبوده و حساب كاربر متخلف در اولین فرصت حذف خواهد شد.
9 - توصیه می شود تصاویر پرسنلی در صفحه پروفایل قرار داده شود، به عبارتی تصاویر پروفایل کاربران نباید جزء موارد زیر باشند:

  • غیراخلاقی
  • سیاسی و مذهبی (استفاده به غیر از تصویر پروفایل، مجاز می باشد)
  • سیاسی آرم موسسات و ارگان های دولتی و خصوصی (استفاده به غیر از تصویر پروفایل، مجاز می باشد)
  • عکس مقامات و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی‌ مملکتی (استفاده به غیر از تصویر پروفایل، مجاز می باشد)
  • عکس دیگران (سایر کاربران سایت)

10 - لطفاً هنگام درج مطالب در ابرسلامت، به مسائل و قوانین جمهوری اسلامی احترام بگذارید و از قرار دادن مطالب و تصاویر مخالف با آن جداْ خودداری نمایید.
11 - اطلاعاتی که در سامانه ابرسلامت موجود است، اطلاعاتی عمومی بوده و به هیچ عنوان جایگزین ویزیت تخصصی و حضوری پزشک نخواهد بود.
12 - این سامانه محلی برای آموزش علم پزشکی نمی باشد، اما متخصصین پزشکی می توانند از این سامانه به عنوان مرجعی برای دریافت اطلاعات به روز و جدید در حوزه پزشکی استفاده نمایند.
13 - مدیریت سایت هیچ مسئولیتی در قبال مطالب منتشر شده توسط پزشکان ندارد و بررسی صحت اطلاعات بر عهده پزشکان می باشد.

از نظر سامانه ابرسلامت، جامعه مجازی اینترنت با دنیای واقعی تفاوت چندانی ندارد و اینترنت تنها فواصل زمانی و مکانی را به حداقل می رساند. بنابراین رعایت اصول اخلاقی و شئونات روابط انسانی و احترام متقابل از وظایف مشاور و مراجع می باشد.

1 - رعایت حریم خصوصی مشاوره گیرنده اهمیت بسزایی دارد. بنابراین اطلاعات ثبت شده در ابر سلامت کاملا محرمانه بوده و صرفا جهت ارائه خدمات بهتر است
2 - مشاور باید به ارزش ها و حساسیت های فرهنگی و مذهبی مشاوره گیرندگان توجه نموده و آن ها را محترم شمارد و از ارائه هرگونه مشاوره که با موازین اخلاقی یا اصول و مبانی دین مبین اسلام همخوانی ندارد خودداری کند
3 - هر گونه پرسش خارج از موضوع مشاوره و مسایل پزشکی از مشاوره گیرنده ممنوع است.
4 - مشاور باید اصول رازداری در مورد مشکلات بیماران را رعایت نموده و از افشا کردن مشکلات یا حتی درخواست های بیماران به سایرین خودداری کند. بیان اطلاعات پزشکی بیماران تنها درصورتی که نظر دیگر پزشکان برای ارائه مشاوره بهتر و دقیق تر لازم باشد، امکان پذیر است
5 - مدیریت سایت هیچ مسئولیتی در قبال مطالب منتشر شده توسط پزشکان ندارد و بررسی صحت اطلاعات بر عهده پزشکان می باشد
6 - تجویز هر گونه دارو غیر از دارو های OTCدر مشاوره ممنوع است و هر گونه عواقب آن به عهده مشاور خواهد بود.
7 - مشاور اجازه تجویز دارو و اعلام تشخیص بیماری یا مشکل را به مشاوره گیرنده ندارد بلکه باید از او بخواهد که به متخصص مربوطه مراجعه کند.
8 - درخواست شماره تماس تلفنی برای تماس احتمالی فقط در صورتی مجاز است که مشاوره گیرنده تمایلی برای برقراری تماس از سوی مشاور را داشته باشد.
9 - مشاور باید در تمامی مراحل مشاوره با رویکرد تکریم ارباب رجوع با مشاوره گیرندگان تعامل نموده و از هرگونه اقدام یا گفتگویی که منجر به آسیب رابطه بین مشاور و بیمار ( یا مشاوره گیرنده) می شود، خودداری کند.
10 - تا اطلاع ثانوی بیماران به بیمارستان ها و مرکز درمانی بهداشتی دولتی معرفی می شوند و معرفی بیمار به مراکز خصوصی ممنوع است.
11 - هر گونه شوخی، بیان مطلب طنز و تمسخرآمیز و یا تحقیر مشاوره گیرنده ممنوع است.
12 - ارائه هر گونه اطلاعات خارج از مطالب پزشکی به بیماران ممنوع بوده و در صورت درخواست از طرف مشاوره گیرنده می بایست به مدیر مرکز گزارش شود.
13 - با توجه به اهداف سامانه (افزایش سطح سلامت و بهبود سبک زندگی) لازم است در کنار ارائه پاسخ به جواب مشاوره گیرندگان، توصیه هایی نیز در حوزه سلامت به ایشان داده شود.
14 - در مورد مشاوره با کودکان زیر 13 سال حتما حضور والدین در پای تلفن،رایانه و... الزامی است.
15 - تبلیغ و فروش هر گونه دارو در سامانه ابرسلامت به هر نحوی ممنوع می باشد
16 - قوانین و مقررات ممکن است به روز رسانی شود و در صورتی که بعد از به روز رسانی قوانین همچنان از سامانه ابرسلامت استفاده می کنید به منزله پذیرفتن قوانین جدید می باشد

منشور اخلاقی
ابر سلامت با هدف ارائه خدمات آموزش و ارتقاء سلامت در راستای افزایش سطح دانش و آگاهی آحاد مردم در حوزه بهداشت و سلامت با در اختیار داشتن مشاورانی خبره و کارآزموده اقدام به راه اندازی مرکز مشاوره ی آنلاین نموده است. پاسخگویی به نیازهای پزشکی مخاطبین و رضایت آن ها در فرآیند مشاوره های آنلاین از اهم اولویت های ابر سلامت است.
ابر سلامت برای نیل به این هدف مشاورین خود را ملزم به رعایت منشور اخلاقی ذیل نموده است:
من به عنوان مشاور در برابر قادر متعال سوگند ياد مي كنم که:
همواره در ارائه خدمات مشاوره، مقید به موازین اخلاقی و متعهد به رعایت ارزش های دینی و پایبند به منشور اخلاقی باشم.
از خیانت و تضییع حقوق مشاوره گیرندگان به طور جدی پرهیز كنم.
در تکریم شخصیت فردی و خانوادگی مشاوره گیرندگان و تقویت باورهای دینی و تعهدات اخلاقی ایشان از هیچ کوششی فروگذار نکنم.
نسبت به حفظ اسرار مشاوره گیرندگان - جز در مواقع ضرورت علمی یا شرعی- پایبندی كامل داشته باشم و خدا را در همه حال حاضر و ناظر شئون خود بدانم.
مشاور گیرندگان را به سان مراجعه کننده ی حضوری در نظر گرفته و در تقویت احساس امنیت ایشان در بستر موازین اخلاقی و شرعی کوشش نمایم و از پدید آمدن احساس ناامنی در آنان پیشگیری کنم.
عواملی چون دين، مليت، نژاد، عقايد سياسي و موقعيت اجتماعي هيچگونه تأثيري در وظايف پزشكي من نسبت به مشاوره گیرندگان نخواهد داشت.
زندگی نوع بشر و قوانین حاکم بر آن در هر حالتی برای من محترم خواهد بود بنابراین هيچگاه معلومات پزشكي ام را برخلاف قوانين بشري و اصول انساني به كار نخواهم برد.
همواره محرم راز مشاوره گیرندگان بوده، دانسته ها و اطلاعات لازم را که در فرایند خدمات مشاوره از آنان دریافت می نمایم، به مثابه امانت هایی الهی تلقی کرده، هرگز در محافل خصوصی و مجامع عمومی افشا ننمایم و جز در موارد استثنایی نظیر الزامات قانونی، شهادت دادگاهی و ضرورت های مداخلات سریع درمانی، در اختیار کسی قرار ندهم.
در فعالیت های حرفه ای خود با مراجعان، ثابت قدم بوده و هرگز بر اساس سلایق شخصی و امیال نفسانی با مشاوره گیرندگان تعامل نکنم، خارج از قلمرو حرفه ای با ایشان ارتباط برقرار ننمایم و از بکار بردن روش ها و راه کارهایی که با موازین شرعی در تعارض باشد، خودداری کنم.
در اموری که خارج از حوزه ی شخصی و تخصصی من باشد وارد نشده و در صورت لزوم مشاوره گیرندگان را به متخصصان صاحب صلاحیت ارجاع دهم.
وظیفه ی من به عنوان مشاور، ارائه ی مشاوره و توصیه های کارشناسانه است و انتخاب راهکار نهایی و انجام توصیه ها بر عهده مشاوره گیرندگان می باشد بنابراین متعهد می شوم که از تحمیل و اجبار نظر خود به متقاضیان مشاوره خودداری کنم.