لطفا با ارسال پیشنهادات و انتقادات خود، ما را در بهبود و ارتقاء ابرسلامت یاری نمائید.

به بهترین پیشنهادات یک عدد ربع سکه جایزه داده خواهد شد.

سلولیت و راه هایی برای بهبود آن (قسمت 1)

سلولیت و راه هایی برای بهبود آن (قسمت 1)

اکثر خانم ها در ران، شکم یا کمرشان سلولیت دارند. این حالت طبیعی است، اما اگر این حالت شما را آزار می دهد، راه هایی وجود دارد که می توانید آن را کمتر کنید.

هوشمندانه ورزش کنید

تحرک داشته باشید، این کار یکی از بهترین درمان هاست. ورزش کردن آن ها را از بین نخواهد برد، اما قوی شدن ماهیچه های زیر مناطق توده ای می تواند حالت پوست تان را بهتر کند. یک برنامۀ سه قسمتی را امتحان کنید: رژیم غذایی سالم، ورزش های سریع و حرکتی که ماهیچه های شما را تونیک می کند.

مواد غذایی خام بیشتری بخورید

خوردن فیبر بیشتر، میوه ها، دانه و سبزیجات به جای خوردن غذاهای با کالری خالص به شما کمک زیادی می کند. قندهای ساده یا تصفیه شده که در بسیاری از موادغذایی مانند نان، آب نبات، نوشیدنی های قندی وجود دارند، با افزایش کالری در بدن به ایجاد چربی در بدن تان به خصوص در مناطق سلولیت، منجر می شوند.

مقداری از وزن تان را کم کنید

لاغر باشید یا چاق، ممکن است سلولیت داشته باشید. هر چند وزن اضافی، سلولیت را بیشتر نشان می دهد. اگر اضافه وزن دارید، بهتر است وزن تان را کم کنید. رژیم های یویو می تواند سبب افزایش میزان سلولیت شود. اگر وزن زیادی از دست داده اید، ممکن است مناطقی از پوست تان شل شده باشد. در مورد درمان آن با پزشک مشورت کنید.

عادت های ناسالم تان را کنار بگذارید

هر پک سیگار، روی خون رسانی به پوست تان تأثیر می گذارد و آن ها را ضعیف تر و احتمالاً سفت تر می کند. همچنین باعث می شود که سلولیت در بازوها، ران ها و مناطق پایین تر، قابل مشاهده شود. برای ترک سیگار می توانید از پزشک تان مشاوره بگیرید.

ماساژ مناطقی که دچار این مشکل شده

هر روز چند دقیقه ای را صرف ماساژ این مناطق کنید. در حمام یا هنگامی که لوسیون می مالید، این کار را انجام دهید. ماساژ جریان خون را بهبود می بخشد و مایعات اضافی را از بین می برد که ممکن است برای مدت کوتاهی کمتر قابل دیدن باشند.

محصولات مختلف را امتحان کنید

کرم ها با عصاره های گیاهی می توانند برای مدت کوتاهی پوست تان را بهتر کنند. به عنوان مثال محصولات حاوی کافئین می توانند به سفت شدن سریع پوست تان کمک کنند، اما آیا این روش دائمی و همیشگی خواهد بود؟ قبل از اینکه محصولات جدیدی را استفاده کنید آن را روی منطقۀ کوچکی از پوست تان امتحان کنید تا بدانید پوست تان چه واکنشی نشان می دهد.

ادامه دارد...

منبع

http://www.webmd.com/beauty/ss/slideshow-cellulite-pictures-causes-myths-and-treatments?ecd=wnl_spr_070517&ctr=wnl-spr-070517_nsl-promo-v_5&mb=MySDHEeCaFpVqB5RQvRtlipiMzVEF17PHXdz2lOLG0Y%3d