لطفا با ارسال پیشنهادات و انتقادات خود، ما را در بهبود و ارتقاء ابرسلامت یاری نمائید.

به بهترین پیشنهادات یک عدد ربع سکه جایزه داده خواهد شد.

5 رفتار رسمی که نباید با آن ها مدارا کرد (قسمت اول)

5 رفتار رسمی که نباید با آن ها مدارا کرد (قسمت اول)

افراد بر اساس باورهای خود زندگی می کنند. روابط انسانی غالباً دشوار است و دانستن این موضوع گاهی عجیب به نظر می رسد که بسیاری از ما مشکلات موجود در روابط را به سختی شناسایی می کنیم و معمولاً این شناخت زمانی حاصل می شود که روابط عادی به مشکلات حاد تبدیل شده است. البته این موضوع برای هر کسی اتفاق نمی افتد، در واقع افرادی که در خانواده ای رشد کرده اند که روابط قوی وجود داشته، عشق به راحتی ابراز می شده، مرزهای بین افراد مشخص بوده و احترام عامل مؤثری در خانواده بوده، در هنگام مواجهه با شرایط تیره در ارتباط، یک سیستم اخطاردهی دارند که آن ها را مطلع می کند که ایرادی وجود دارد.

این شرایط معمولاً در افرادی که عمری در خانه ای زندگی کرده اند که در آن کج خلقی های بسیاری بوده و بزرگترها در آن از زبان نامناسب و فنون سوءاستفاده از دیگران برای مدیریت خانواده استفاده می کرده اند،  صادق نیست. این افراد معمولاً درگیر دلبستگی ناایمن می شوند و سلامت روان محکم، روابط پیشرفته و رفتار متناسب با آن روابط و شرایط شان ندارند.

در این مطلب یک لیست از 5 رفتار که نیاز است هر فردی آن ها را در ارتباطات خود شناسایی کرده و در مقابلشان کوتاه نیاید، معرفی می کنیم. مهم نیست چه کسی این رفتار را در مقابل شما انجام می دهد، همسرتان، کسی که عاشقتان است، همکلاسی شما، خواهر یا برادرتان، دوست تان یا همکارتان؟

مهم این است که شما نباید چنین رفتاری را تحمل کنید. در ادامه لیستی از این 5 رفتار آورده شده است؛

  1. دیوار سنگی (افراد بی اعتنا و بی تفاوت یا مقاوم)

دیوار سنگی یکی از سمی ترین الگوهای ارتباطی است. در شدیدترین حالت تمام درخواست های شما برای گفتگو از طرف فرد مقابل رد می شود و با این شرایط فرد درخواست کننده هربار بیشتر آزار می بیند. البته دیوار دفاعی داشتن با اینکه فردی در ارتباط دائم، مشغول عقب نشستن و پس کشیدن باشد، کمی متفاوت است. به نظر می رسد جنسیت در این موضوع دخالت دارد و تحقیقات نشان داده که مردان تمایل بیشتری به پس کشیدن خودشان و عقب نشستن دارند و در عوض زنان بیشتر تمایل به دیوار سنگی بودن دارند.

دیوارسنگی ها علیرغم بی توجهی به فرد مقابل تلاش دارند که دیگران را مدیریت کنند و دخالت در امور دیگران برای شان احساس خجالت نمی آورد. این افراد معمولاً توجهی به روابط هیجانی ندارند. هرگز بهانه های افراد دیوارسنگی را نپذیرید به ویژه اگر این بی توجهی همراه با تحقیر باشد.

2- شخصیت های انتقادگر

در زندگی بعضی مواقع اشتباهاتی پیش می آید؛ اشتباهاتی مانند شکستن گلدان، جمع نکردن لباس های خشک شده، فراموش کردن کلید و امثال این ها. اگر دوست یا همسر شما دقیقاً چنین لحظه هایی را برای  حمله به شما انتخاب می کند و با استفاده از کلماتی مانند "تو همیشه..." یا "تو هیچ وقت..." در پی محکوم کردن شماست، بدانید که به مرور از محدودۀ سلامت دور خواهید شد. این افراد به محض مشاهدۀ خطاهای ساده از جانب شما با لحن نامناسب معایب تان را گوشزد می کنند. رفتار این افراد ممکن است در خلوت خودتان و حتی در جمع، کاملاً تحقیرآمیز و ناراحت کننده باشد، اما آن ها اهمیت خاصی به احساستان نخواهند داد و همواره از شما انتظار بهترین عملکرد را دارند و کوچکترین خطایی را نمی پذیرند. والدین، همسر و دوست انتقادگر معمولاً آسیب زیادی به فرد مقابل خود وارد می کنند.

ادامه دارد...

منبع

http://blogs.psychcentral.com/knotted/2016/12/5-toxic-behaviors-no-one-should-tolerate/